Koncert charytatywny 2020 „Podaruj dzieciom serce”

W dniu 28 lutego 2020 w Centrum Kongresowym Akademii Medycznej w Poznaniu odbył się kolejny koncert charytatywny z cyklu „Podaruj dzieciom serce”. Zaproszenie do udziału w koncercie przyjęli: Paweł Bączkowski – wokalista country’owy, rock&rollowy i jazzowy, prowadzący własny program w Radiu Poznań oraz Kabaret Zachodni. Miłą niespodzianką był występ Dominiki Dobrosielskiej, obdarzonej pięknym sopranem. To były dwie godziny obcowania ze muzyką i humorem, w trakcie których publiczność śpiewała z Pawłem Bączkowskim największe światowe przeboje a także znaną polską pieśń patriotyczną „O mój rozmarynie” w wersji country przygotowanej przez artystę. Nie zawiedli także artyści z Kabaretu Zachodniego, których każdy punkt programu wywoływał salwy śmiechu. Dochód z koncertu został przeznaczony na wsparcie prowadzonych przez WZW PKPS w Poznaniu świetlic socjoterapeutycznych: „Tulipanki” w dzielnicy Stare Miasto i „Płomyczek” w dzielnicy Wilda. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za serce i życzliwe wsparcie.

Na to przeznaczyliśmy środki finansowe? Na wypoczynek letni dzieci z prowadzonych przez WZW PKPS dwóch świetlic socjoterapeutycznych

Pobyt w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Chalinie wiązał się m.in. z udziałem dzieci w trzech ścieżkach edukacyjnych, konkursem fotograficznym, turniejem wiedzy i konkursem plastycznym.

Pobyt w Parku rozrywki – „Klub Nenufar” w Kościanie to edukacja poprzez zabawę, rozwiązywanie zagadek magicznych, tworzenie własnych i zajęcia sportowe.

Nauka czynności gospodarczych była świetną zabawą, najwięcej śmiechu dostarczyło „dojenie krowy” w „Chacie za wsią” a zdjęcie krowy – przyjaciółki dzieci otrzymało pierwsze miejsce w konkursie fotograficznym.

Dzięki naszym darczyńcom dzieci mogły dwukrotnie skorzystać z zajęć w Parku linowym o czym od dawna marzyły.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję charytatywną „Podaruj dzieciom serce” 2020.